Elite girls won a gold medal at 2017 Pleshka Cup

pc2017

Elite girls won a gold medal at 2017 Pleshka Cup

The high school G.V.Plekhanov in Ulaanbaatar organized the 2017 Pleshka Cup U19 on 2nd and 3rd of December among private schools. There were 11 boys’ and 8 girls’ teams. Our Elite girls’ team won first place and The International University of Ulaanbaatar got 2nd place. Elite boys’ team got 2nd place and the team of the G.V.Plekhanov school in Ulaanbaatar. Congratulations to our teams.

Pleshka Cup-2017 тэмцээнээс “Улаанбаатар Элит”-ийн охид алтан медаль хүртэв

Улаанбаатар дахь Г.В.Плехановын нэрэмжит лицей сургуулиас санаачилсан  Pleshka Cup-2017 сагсан бөмбөгийн U19 тэмцээн энэ сарын 3, 4-нд болж өндөрлөлөө. Хувийн сургуулиудын дунд явуулсан энэхүү тэмцээнд эрэгтэйчүүдийн 11, эмэгтэйчүүдийн 8 баг оролцсоноос манай “Улаанбаатар Элит” олон улсын дунд сургуулийн охидын баг бүх учраагаа буулган авч алтан медалийн эзэд болов. Харин Олон улсын Улаанбаатарын их сургуулийн эмэгтэйчүүдийн баг II байрт шалгарлаа.

Хөвгүүдийн багуудын хооронд ширүүн өрсөлдөөн болсны эцэст Улаанбаатар дахь Г.В.Плехановын нэрэмжит лицей сургуулийн баг тэргүүлж алтан медаль хүртсэн бол манай “Улаанбаатар Элит”-ийн хөвгүүд удаалж, мөнгөн медалийн эзэд болсон юм.