Elite Reach Society has lent a helping hand to the people with disabilities

help2017.11.30

Ulaanbaatar Elite Reach Society has lent a helping hand to the people with disabilities

Through the agency of a non governmental organization named “Buyanbat”, which helps the people with disabilities, 10 families were given food aids by Reach Society students of Ulaanbaatar Elite International School. Mr. Tunerev, the director of the “Buyanbat” NGO, expressed his gratitude and bestowed tribute to Ulaanbaatar Elite International School for fulfilling its social responsibility.

Хөгжлийн бэрхшээлтэй иргэдэд тусламжийн гараа сунгалаа

“Улаанбаатар Элит” олон улсын дунд сургуулиас хүмүүнлэгийн REACH бүлгэмийн багш, сурагч нараар дамжуулан хөгжлийн бэрхшээлтэй иргэдэд тусламжийн гараа сунгаж, 10 гэр бүлд хүнсний зүйлс хүлээлгэн өглөө. Хөгжлийн бэрхшээлтэй иргэдэд тусламж үзүүлдэг “Буянбат” төрийн бус байгууллагын тэргүүн Б.Түнэрэв энэхүү сайн дурын ажилд талархсанаа илэрхийлж, манай сургуульд Хүндэт өргөмжлөл олгосон юм. Өргөмжлөлд “Улаанбаатар Элит” олон улсын сургуулийн нийгэмд гүйцэтгэж буй үүрэг хариуцлагаа ухамсарлан нийгмийн эмзэг бүлгийнхэнд тусалж дэмжиж байдгийг дурдаад “Эмпати пресс”-ээс эрхлэн гаргадаг “Сургамжит өгүүллэгүүд” цуврал нь Монголын хүүхэд залууст хүмүүжлийн чухал ач холбогдолтой байгаа ном болсон талаар онцоллоо.

Улаанбаатар Элит сургуулийн “Elite Reach Society” хүмүүнлэгийн бүлгэмийн сурагчид тусламж хэрэгтэй хүмүүст дэмжлэг болж байна