Alliance Française d’Oulan-Bator visited to our school

af

To promote French language and culture in Mongolia, Alliance Française d’Oulan-Bator has been working in collaboration with Ulaanbaatar Elite International School.

The director of the Elite schools, Mr. Elci, welcomed our honored guests Ms Laura Nikolov and her co-workers of Alliance Française d’Oulan-Bator, introduced our schools, and had a discussion about future collaboration. It is a pleasure to note that our students who have chosen French language as a foreign language to learn, had an opportunity to share their experience with our guests.

Францын хэл, соёлыг дэлгэрүүлнэ

Улаанбаатар хот дахь Монгол-Францын соёлын атташе хатагтай Лаура Николов тэргүүтэй төлөөлөгчид манай сургуулийн үйл ажиллагаатай танилцлаа. Франц хэл, соёлыг Монгол Улсад таниулах ажлыг зохион байгуулж ирсэн тус төвийн төлөөлөгчид энэ үеэр манай сургуулийн Франц хэлийг сонгон судалж буй сурагч хүүхдүүдтэй уулзаж ярилцсан юм. Түүнчлэн Улаанбаатар Элит олон улсын дунд сургуулийн захирал Мехмет Элчи Монгол-Францын Төвийн төлөөлөгчдийг хүлээн авч цаашдын хамтын ажиллагааг өргөжүүлэх, туршлага судлах, сургалт авах зэрэг асуудлаар санал солилцов. Ингэснээр хоёр байгууллагын хамтын ажиллагаа өргөжиж, сурагчид франц хэл, соёлыг таньж мэдэх илүү өргөн боломж нээгдэх юм.

af